ترمینال های مهر آباد

آیا می دانید بلیط شما مربوط به کدام پرواز کدام ترمینال فرودگاه مهرآباد است؟ اگر تجربه ای در خرید بلیط هواپیما نداشته باشید قطعا هنگام ورود به فرودگاه مهرآباد با سوالات زیادی روبرو خواهید شد از جمله که کدام پرواز کدام ترمینال فرودگاه مهرآباد متعلق به بلیط من است؟

ترمینال های فرودگاه مهرآباد

معمولا افراد مبتدی و تازه کار هنگام ورود به این فرودگاه بزرگ گیج شده و نمی توانند به درستی ترمینال  و پرواز خود را پیدا کنند. بنابراین ابتدا توصیه می شود به راهنمای موجود درباره ترمینال‌های فرودگاه مهرآباد مراجعه کنید.

اصلاً جای نگرانی نیست اطلاعات کامل را می توانید از راهنمای این فرودگاه به دست بیاورید. البته روش های دیگر نیز برای آگاهی از اطلاعات پرواز و ترمینال وجود دارد که می توانید با انتخاب آنها در زمان با ارزش خود در فرودگاه صرفه جویی کنید.

خدمات چک پرواز یک راه موثر و کارآمد است برای اینکه بتوانید بدون استرس و به موقع به پرواز خود برسید. شما می توانید از خدمات چک پرواز وب سایت پیک خورشید بر روی تلفن همراه خود لذت ببرید، سرویسی که به مسافران (دارندگان بلیط تأیید شده) این امکان را می دهد که قبل از رسیدن به فرودگاه، وضعیت پرواز را چک کنند.

این امر باعث تسهیل مراحل پرواز به خصوص در فرودگاه می شود و تمامی اطلاعات را در دسترس مسافر قرار می دهد.

علاوه بر این گاهی ممکن است به استقبال دوستان یا خانواده خود در فرودگاه مهرآباد بروید، اما ندانید که پرواز او در کدام ترمینال قرار است بر زمین بنشیند.

به طور کلی در ادامه این پست به شما خواهیم گفت که چگونه بتوانید پرواز و ترمینال مورد نظر خود را تشخیص دهید.

 

فرودگاه مهرآباد

آشنایی با ورود و خروج پروازهای داخلی ترمینال فرودگاه مهرآباد

 

هر یک از ایرلاین‌ها و شرکت‌های هواپیمایی ایرانی به صورت برنامه ریزی شده از ترمینال های فرودگاه مهرآباد استفاده می کنند.

اگر بدانید کدام پرواز کدام ترمینال فرودگاه مهرآباد به شما تعلق دارد، می توانید پس از ورود به فرودگاه، مستقیماً به سالن های سوار شدن به هواپیما بروید.

تعداد ترمینال‌های فرودگاه مهرآباد در حال حاضر ۴ عدد است که ورود و خروج پروازهای داخلی‌ از ترمینال‌های ۱ و ۲ انجام می شود.

خروج پروازهای داخلی از ترمینال ۴ صورت می گیرد و برای ورود پروازهای داخلی از ترمینال ۶ استفاده می کنند. برای مثال اگر بخواهید از فرودگاه مهرآباد به دیگر شهرها سفر کنید، باید به ترمینال ۱، ۲ و ۴ بروید. البته شرکت هواپیمایی شما تعیین می کند که به کدام یک از این سه ترمینال بروید.

همچنین اگر از دیگر شهرها به ترمینال فرودگاه مهرآباد سفر کنید، به صورت برنامه ریزی شده از ترمینال‌های ۱، ۲ و یا ۶ وارد خواهید شد.

در فهرست زیر می توانید ورود و خروج پروازهای داخلی و خارجی ترمینال های فرودگاه مهرآباد را مشاهده کنید:

جدول راهنمای ترمینال فرودگاه مهرآباد

 

نام شرکت هواپیمایی پرواز ورودی پرواز خروجی
ایران ایر ترمینال ۲ ترمینال ۲
زاگرس ترمینال ۱ ترمینال ۱
پارس ترمینال ۶ ترمینال ۴
آتا ترمینال ۲ ترمینال ۲
قشم ایر ترمینال ۲ ترمینال ۲
پویا ترمینال ۶ ترمینال ۴
ایران ایر تور ترمینال ۲ ترمینال ۲
آسمان ترمینال ۶ ترمینال ۴
معراج ترمینال ۲ ترمینال ۲
تابان ترمینال ۶ ترمینال ۴
ساها ترمینال ۶ ترمینال ۴
کارون ترمینال ۲ ترمینال ۲
سپهران ترمینال ۶ ترمینال ۴
ماهان ترمینال ۶ ترمینال ۴
فلای پرشیا ترمینال ۶ ترمینال ۴
کاسپین ترمینال ۶ ترمینال ۴
کیش ایر ترمینال ۱ ترمینال ۱

 

ترمینال فرودگاه مهرآباد کجاست و چه زمان باید در آن حضور داشته باشیم؟

 

این فرودگاه در غرب شهر تهران  واقع شده و از نظر وسعت و امکانات یکی از بزرگترین فرودگاه های ایران است. مسافران تازه وارد باید هنگام خرید بلیط هواپیما و ورود به فرودگاه مجموعه ای از نکات ضروری را رعایت کنند، تا سفر آنها بدون انجام مجموعه ای از اشتباهات که باعث اتلاف وقت و همچنین افزایش خستگی می شود، تسهیل یابد.

از نکات مهم می توان به چند مورد زیر اشاره کرد:

۱ الی ۳ ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید:

هر مسافری باید حداقل یک ساعت قبل از بلند شدن هواپیما به فرودگاه برود تا بتواند به موقع سوار هواپیما شود. از آنجایی که گاهی اوقات تعداد مسافران زیاد است، چک کردن آنها و دریافت بار مسافران کمی طولانی می شود. بنابراین مستلزم این است که مسافر زودتر برود تا از مشکل تاخیر در برخاستن هواپیما جلوگیری کند.

علاوه بر این، مسافر باید اطلاعات موجود در بلیط خود را بخواند تا از صندلی خود در هواپیما و انبوهی از اطلاعات دیگر مطلع شود.

همچنین مسافران باید به خوبی تشخیص دهند که برای سوار شدن به هواپیما باید به کدام یک از ترمینال های فرودگاه مهرآباد مراجعه کنند.

ترمینال شما جایی است که پرواز شما از آنجا حرکت می کند. به یاد داشته باشید که به تابلوهای راهنمای الکترونیکی در فرودگاه نگاه کنید، گاهی اوقات ترمینال قید شده در بلیط  در آخرین لحظه ممکن است تغییر کند. آیا نمی خواهید پرواز خود را از دست بدهید؟ زودتر به سمت ترمینال خود بروید.

 

ترمینال فرودگاه مهرآباد کجاست و چه زمان باید در آن حضور داشته باشیم؟

 

سفر از خانه تا درب هواپیما سخت است و مقدمات خود را دارد، حتی برای برخی دشوارتر از پرواز خود هواپیما است. دانستن نحوه سوار شدن به هواپیما به ترتیب و به صورت منظم برای شما مفید خواهد بود.

بهتر است، بلیط، شناسنامه و پاسپورت خود را (در صورت نیاز برای این پرواز) به همراه داشته باشید. از امنیت عبور کنید و سپس به دنبال ترمینال و محل پرواز خود بروید.

اگر شماره ترمینال را دارید، از اطلاعات فرودگاه کمک بگیرید تا شما را راهنمایی کنند تا به ترمینال مورد نظر بروید. بعد ورود به ترمینال منتظر هواپیما باشید و هر کاری می خواهید انجام دهید تا زمان انتظار سپری شود.

در صورت نیاز به زمان، همیشه بهتر است زودتر به فرودگاه برسید. به دستشویی بروید، غذا برای خوردن تهیه کنید یا از آخرین دقایق برای اتصال به اینترنت فرودگاه استفاده کنید.

سوار شدن به هواپیما معمولاً نیم ساعت قبل از بلند شدن هواپیما شروع می شود، به این معنی که شما زمان زیادی برای پیدا کردن راهی برای صرف وقت خواهید داشت.

اکنون که می دانید کدام پرواز کدام ترمینال فرودگاه مهرآباد به شما تعلق دارد، به راحتی و بدون دردسر با آنجا بروید از سفر خود لذت ببرید.

کارشناسان پیک خورشید در صورت نیاز در خدمت شما هستند، فقط کافیست با آنها تماس بگیرید و درخواست خود را مطرح کنید.

برچسب ها {{item.name}}
;